Be safe
E-book "Be safe!"
Pobierz i bądź bezpieczny!
Szkoła partnerska
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]
[ ]
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna – Wrocław
Jako wiodąca uczelnia logistyczna w kraju, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu od dwunastu lat jest organizatorem Olimpiady Logistycznej adresowanej do uczniów szkół średnich. Główną ideą olimpiady jest zwiększenie motywacji uczniów do dalszego kształcenia się na kierunku logistyka oraz pokazanie im, że przyszłość należy do branży TSL.I etap szkolny olimpiady odbył się 27 października 2022 r. W olimpiadzie uczestniczyło 22 uczniów klas logistycznych. Opiekunami byli: pani B.Bojczuk, pani M.Wielgusz-Rojek i pan G.Kufel.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna w MWSLiT we Wrocławiu została wpisana do wykazu turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy, uprawniając laureatów i finalistów do zwolnienia z pisemnego egzaminu zawodowego i pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.
Autor szymon dnia poniedziałek 07 listopada 2022 - 13:11:39 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Kolejna wygrana
Kowalski się nie zatrzymuje!
Kolejna wygrana w Pucharze Dolnego Śląska w badmintona !!
Dnia 23 października br. Jakub Kowalski wziął udział w kolejnym turnieju V edycji Pucharu Dolnego Śląska w badmintona. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy przy SP2 w Sobótce. Zawody zostały rozegrane na hali widowiskowo-sportowej ZSP w Sobótce. Prawo startu w zawodach posiadali licencjonowani zawodnicy. Jakub na co dzień uczący się w I klasie technikum logistycznego bronił barw Klubu Sportowego Szklarska Poręba. Do rywalizacji przystąpiło 14 zawodników. Zawodnicy zostali rozstawieni na podstawie punktów rankingowych zdobytych w trakcie sezonu. Kuba został rozstawiony jako dwójka turniejowa. Ostatni turniej zaliczany do V edycji Pucharu Dolnego Śląska odbędzie się 05 listopada w Kiełczowie.
Wyniki w grupie:
Jakub Kowalski – Filip Serafin (AS Victoria Kiełczów) – 2:0
Jakub Kowalski – Michał Nowak (Wrocław) – 2:0
Mecz półfinałowy
Jakub Kowalski – Adam Wróbel (Smecz Góra) – 2:1
Mecz finałowy
Jakub Kowalski – Jan Stępień (AS Victoria Kiełczów)– 2:0

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Grzegorz Kufel
Autor szymon dnia poniedziałek 07 listopada 2022 - 13:08:32 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Uwaga maturzyści

Informatory o egzaminie maturalnym w formule 2023 znajdują się na stronie
Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej

oraz
Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Autor szymon dnia piątek 04 listopada 2022 - 13:43:56 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Pamiętamy
Jest taki jeden dzień w roku, kiedy udajemy się na cmentarz, zapalamy znicz,
kładziemy wieniec-jako symbol, że pamiętamy o tych, którzy już odeszli na zawsze.
Pamięć o zmarłych jednoczy ludzi różnych pokoleń i przekonań, łączy przeszłość z teraźniejszością. Pamięć daje nieśmiertelność, bo istniejemy póki ktoś o Nas pamięta…

27 października, w piękne, słoneczne przedpołudnie uczniowie z klasy 3Lop: Julia Szklarz, Sylwia Rzepka, Wiktoria Korobajło, Justyna Krasowska ,Kacper Chamski z Panem Markiem Terembułą wyruszyli na Cmentarz w Złotoryi. Z ogromnym zaangażowaniem, w atmosferze ciszy i spokoju, oczyścili groby i alejki z jesiennych liści, usunęli wypalone znicze. Akcja sprzątania grobów jest okazją do wzbudzenia szacunku do tych, którzy już odeszli, ale także okazją do zadumy nad własnym życiem. Dlatego też przedstawiciele klas wojskowo-policyjnych wyruszyli na Cmentarz , by oddać cześć spoczywającym na tym cmentarzu Nauczycielom uczącym w ZSZ w Złotoryi, oraz posprzątać groby zapomniane przez bliskich…..
Samorząd Uczniowski
Zobacz zdjęcia
Autor szymon dnia środa 02 listopada 2022 - 07:07:11 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Kuba wygrywa turniej
Show Kowalskiego !
Kuba wygrywa turniej zaliczany do Pucharu Dolnego Śląska w badmintona !
Dnia 15 października br. Jakub Kowalski wziął udział w kolejnym turnieju V edycji Pucharu Dolnego Śląska w badmintona. Organizatorem turnieju było Górowskie Stowarzyszenie Badmintona „Smecz". Zawody zostały rozegrane na hali sportowej „Olimpia” w Górze. Prawo startu w zawodach było zarezerwowane tylko dla licencjonowanych zawodników. Jakub na co dzień uczący się w I klasie technikum logistycznego bronił barw Klubu Sportowego Szklarska Poręba. Do rywalizacji przystąpiło 15 zawodników. Zawodnicy zostali rozstawieni na podstawie punktów rankingowych zdobytych w trakcie sezonu. Zawody zostały rozegrane systemem grupowo – pucharowym.
Wyniki w grupie:
Jakub Kowalski – Oliwier Ranowicz (KS Badminton Kobierzyce) – 2:0
Jakub Kowalski – Antoni Pękała (GSB Smecz Góra) – 2:0
Mecz półfinałowy
Jakub Kowalski – Adam Wróbel (GSB Smecz Góra) – 2:0
Mecz finałowy
Jakub Kowalski – Antoni Grześ (Szklarska Poręba) – 2:1
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Grzegorz Kufel
Autor szymon dnia poniedziałek 31 października 2022 - 07:11:00 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Goście z Granady
Będziemy mieli gości z Hiszpanii
Już 7 listopada przyjedzie do Złotoryi grupa uczniów z naszej zaprzyjaźnionej szkoły, IES Virgen de las Nieves w hiszpańskiej Granadzie. Spędzą z nami 10 dni.
Współpraca między naszymi szkołami trwa już kilka lat. Rok temu 16 uczniów klas wojskowo – policyjnych spędziło w Granadzie pełne wrażeń dwa tygodnie. Być może za kilka dni spotkają swoich hiszpańskich znajomych?
Nasi nauczyciele i uczniowie przygotowali szereg atrakcji dla gości. To będzie bardzo intensywny czas. Hiszpanie zwiedzą Złotoryję, zamek Grodziec i Muzeum Gross Rosen. Wezmą udział w rozgrywkach sportowych, nauczą się tańczyć poloneza i płukać złoto. Będą uczyć się języka polskiego oraz uczyć nas podstaw hiszpańskiego. Będziemy razem śpiewać hiszpańskie i polskie przeboje oraz pokażemy, jak wygląda musztra. Ważnym momentem będzie udział w uroczystości ślubowania uczniów klasy wojskowo – policyjnej w dniu Święta Niepodległości.
Przyjmijcie naszych gości serdecznie, niech czują się jak u siebie i wywiozą ze Złotoryi najpiękniejsze wspomnienia!
Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu programu pobytu.
Zespół Projektowy
Autor szymon dnia poniedziałek 31 października 2022 - 07:05:32 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Plan lekcji
Autor szymon dnia piątek 28 października 2022 - 14:13:31 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
I etap OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ
Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu

Dnia 21 października bieżącego roku obył I etap OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Celem Olimpiady jest m.in. poszerzenie wiedzy logistycznej oraz wsparcie dydaktyki formami rywalizacji. Olimpiada została umieszczona w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy uprawniających do zwolnienia z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego w roku szkolnym 2023/2024.
Do olimpiady przystąpili uczniowie z klas: 2 tl, 3 tl, 4tle 4 TLE. Opiekunkami olimpiady byli pani Barbara Bojczuk oraz pan Grzegorz Kufel.
Ogłoszenie listy uczestników zakwalifikowanych do zawodów II stopnia już w listopadzie.
Autor szymon dnia środa 26 października 2022 - 14:28:18 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Dnia 19 Października młodzież z naszej szkoły, wzięła udział w Inauguracyjnym spotkaniu z Burmistrzem Miasta Panem Robertem Pawłowskim. Celem spotkania było:
*Rozmowa o inicjatywach ,które odbyły się w zeszłym Roku, jako Młodzieżowy Zespół Doradczy Burmistrza Miasta Złotoryja
*Analiza planu na rok 2022-2023 spotkań i działań;
*Warsztaty : "Nasza Nazwa" na tych warsztatach młodzież wybrała nazwę zespołu młodych reprezentantów lokalnych szkół: "Złotoryjskie Doradztwo Młodzieżowe (ZDM)
W spotkaniu wzięli udział następujący uczniowie: Katarzyna Skórka i Wiktoria Wartalska z kl.IV Tlp, Popielarz Natalia i Malwina Trzaska z klIIITemp, oraz Maurycy Hajdun z Kl.ITip wraz z opiekunem panią Małgorzatą Galar
Samorząd Uczniowski
Zobacz zdjęcia
Autor szymon dnia poniedziałek 24 października 2022 - 09:08:13 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Wirtualne WSL
Wyższa Szkoła Logistyki w ramach autorskiego programu współpracy ze szkołami średnimi i policealnymi kształcącymi w zawodach technik logistyk i technik spedytor organizuje spotkania on-line – Wirtualne WSL. Program spotkań obejmuje prezentację oferty dydaktycznej WSL oraz wykład specjalny z zakresu transportu, magazynowania, opakowań, nowoczesnych technologii lub perspektyw zawodu logistyka.
W tym tygodniu (17.10.2022 r.) tematem spotkania była m.in. sztuczna inteligencja oraz jej wykorzystanie w działalności logistycznej. W spotkaniu uczestniczyła klasa 4 TL.
Grzegorz Kufel
Autor szymon dnia poniedziałek 24 października 2022 - 09:06:08 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych
Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych w Olszynie Lubańskiej 11.10.2022

W pięknym pełnym słońcu w dniu 11.10.2022 w Olszynie Lubańskiej odbył się kolejny Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych Szkół Ponadpodstawowych, w którym braliśmy czynny udział. Nasza męska sztafeta, która jest jeszcze bardzo młodziutka , zmierzyła się z najlepszymi z Dolnego Śląska . Po ciężkiej oraz ofiarnej walce chłopcy zajęli XVI miejsce, jest to sztafeta z dużym potencjałem rokująca na kolejne lata.
Skład : Jakub Kowalski, Mateusz Michałków, Jakub Maczuga, Gabriel Kordyl, Paweł Olejarz, Cyprian Rudzicki, Mateusz Buńkowski
Panowie Gratulacje !
Edyta Mularczyk
Zobacz zdjęcia
Autor szymon dnia czwartek 20 października 2022 - 13:24:11 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
DEN - Apel
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Świat byłby lepszym miejscem, gdyby medale przyznawano wspaniałym nauczycielom a nie żołnierzom, którzy zabijali wrogów na wojnie." - takie motto towarzyszyło tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystym apelu przygotowanym przez p. Martę Tusińską oraz p. Sławomira Kaczmarskiego wzięli udział zaproszenia goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.
„W całym tym szkolnym pędzie, który zaczyna się we wrześniu, a kończy wraz z ostatnim czerwcowym dzwonkiem to właśnie dziś możemy na chwilę zastanowić się, po co nam tak naprawdę edukacja, co daje nam szkoła, jaką rolę pełnią w naszym życiu nauczyciele. To właśnie dziś doceniamy również tych pracowników szkoły, których nie spotkamy często na szkolnych korytarzach” – tymi słowami prowadzący – Hania Posadowska z klasy I tep oraz Krzysztof Kozyra z klasy IV TI, rozpoczęli apel.
Podczas uroczystości pan Zbigniew Mularczyk, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi, podziękował wszystkim pracownikom szkoły za trud ich pracy i zaangażowanie w życie szkoły. Swoje podziękowania dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi wyrazili również uczniowie. W imieniu Samorządu Uczniowskiego wystąpili: Iga Ulanowska oraz Emil Żaczkowski z klasy I tep.
W trakcie apelu wystąpili: Ignacy Chodor oraz Mikołaj Rzepka z klasy IV tip, którzy zaprezentowali fragment książki Pam Brown „Wyjątkowemu nauczycielowi” oraz Olimpia Tarnowska z klasy IV lop, która razem z Martą Kucharską z klasy II lop zaśpiewała piosenkę „Drogi proste” Kwiatu Jabłoni.
Wszystkich zachwycił występ Marty Kucharskiej i jej wykonanie piosenki „Czas nas uczy pogody” oraz film przygotowany przez uczniów, który przedstawiał szkołę oczami uczniów. Emocjom nie było końca!
Zobacz zdjęcia
Autor skaczmarski dnia środa 19 października 2022 - 12:03:19 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Muzeum „Gross-Rosen”
Zwiedzanie Muzeum „Gross-Rosen”
W czwartek 13.10.2022r. uczniowie klas: 2tip, 3tip i 4tlp zwiedzili Muzeum „Gross-Rosen” w Rogoźnicy orazpoznali osobliwości przyrodnicze Wąwozu Myśliborskiego.
„Gross-Rosen” to miejsce, w którym w czasie II wojny światowej, w latach 1940-1945, mieścił się Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady. Zwiedzanie tego obozu i rozmiar ludobójstwa, jakie się tam dokonało, wywarły na nas ogromne wrażenie i wzbudziło współczucie wobec ofiar. Podczas zwiedzania muzeum pani przewodnik przekazała nam wielemrożących krew w żyłach informacji na temat tego obozu. Obejrzeliśmy między innymi kamieniołom, w którym pracowali więźniowieobecnie zalany wodą. Jego całkowita głębokość wynosi około 80 metrów, a pod powierzchnią wody ukryte jest aż 40. Dowiedzieliśmy się, jak morderczą pracę musieli wykonywać codziennie więźniowie i jakim byli poddawani torturom, żeby przeżyć kolejny dzień.
Najważniejszym i bardzo poruszającym miejscem tego muzeum jest bez wątpienia Ściana Śmierci. Kilkadziesiąt tablic w różnych językach, upamiętniających zamordowanych tam więźniów,robi ogromne wrażenie. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić, że ludzie mogli przebywać w tak nieludzkich warunkach. Jedynym świadkiem tych wydarzeń w chwili obecnej jest dąb posadzony tuż przy tej ścianie. Dzisiaj już całkowicie uschnięty, ale dalej stoi jako niemy świadek i symbol tego miejsca.Pobyt w Muzeum „Gross-Rosen” był dla nas wyjątkową lekcją pokory wobec życia. Powinniśmy doceniać to, co mamy i za co możemy być wdzięczni losowi.
Kolejnym celemnaszej wycieczki był położony nieopodal Wąwóz Myśliborski. Tam przeszliśmy fragment ścieżki dydaktycznej. Podczas spaceru pani Danuta Kubicz (organizatorka wycieczki)opowiedziała nam o osobliwościach przyrodniczo-geologicznych wąwozu.Mieliśmy okazję podziwiać wyjątkową dla tego miejsca roślinność oraz interesujące formy skalne. Potok Jawornik, wzdłuż którego znajduje się ta ścieżka, jest bardzo czysty, a jego woda jest całkowicie zdatna do picia, świadczy o tym między innymi obecność krasnorostuHildebrandiarivularis, który obrasta podwodne kamienie jedynie czystych wód.
Po przyjemnym spacerze po rezerwacie piekliśmy kiełbaski. Okazało się, że nie jest tak prosto rozpalić ognisko, ale dwaj nasi koledzy z kl. 4 tlp i 2 tip świetnie sobie z tą sprawnością poradzili .Ci, którzy nie są amatorami pieczenia kiełbasek, spędzili czas,grającw piłkę siatkową czy ringo.
Dominika Ulanowska i Dominik Brzostek z kl. 4 tlp

Zobacz zdjęcia
Autor szymon dnia poniedziałek 17 października 2022 - 11:35:04 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Jakub Kowalski drugi w Pucharze Dolnego Śląska w badmintona !!
Dnia 24 września br. Jakub Kowalski wziął udział w V edycji Pucharu Dolnego Śląska w badmintona. Organizatorem turnieju był jeleniogórski KS „Chojnik”. Prawo startu w zawodach mieli licencjonowani zawodnicy. Jakub na co dzień uczący się w I klasie technikum logistycznego bronił barw Klubu Sportowego Szklarska Poręba. Do rywalizacji przystąpiło 12 zawodników. Zawodnicy zostali rozstawieni na podstawie punktów rankingowych zdobytych w trakcie sezonu. Los Kubę nie oszczędził, już na etapie grupy trafił na zawodników ze ścisłej czołówki dolnego śląska w kat. U-15. Zawody zostały rozegrane systemem grupowo – pucharowym.
Wyniki w grupie:
Jakub Kowalski – OliwierRanowicz (KS Badminton Kobierzyce) – 2:0
Jakub Kowalski – Jakub Kowalski(KS Chojnik Jelenia Góra - to nie pomyłka) – 2:0
Mecz półfinałowy
Jakub Kowalski – Grzegorz Antoni (KS Szklarska Poręba) – 2:0
Mecz finałowy
Jakub Kowalski – Kacper Zawiłowicz (UKS Maraton Pisarzowice)– 1:2

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Grzegorz Kufel
Autor szymon dnia poniedziałek 17 października 2022 - 11:18:25 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Plan lekcji
Autor szymon dnia piątek 14 października 2022 - 08:51:14 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Idź do strony   <<        >>  
Online
Gości: 2, Użytkowników: 1 ...
alisapn11 przegląda user.php

Najwięcej online: 520
(Użytkowników: 0, Gości: 520) dnia 14 wrz : 21:21

Użytkowników: 6405
Najnowszy: bvnGramb
e-dziennik
e-szkoła
Bierzemy udział w projektach

Podniesienie Jakości Kształcenia Zawodowego w Powiecie ZłotoryjskimStaże zagraniczne, projekty unijneWyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie - Lider Projektu


Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu - Partner Projektu


Szkoła Kluczowych Kompetencji
Ponadregionalny program rozwijania umiejętności uczniów szkół Polski centralnej i południowo-zachodniej


Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku


Leonardo da Vinci ??Uczenie się przez całe życie?


Szkoła bez przemocy


Santander Bank Polska S.A.
Partner Strategiczny


Projekt współfinansowany prze Unię Europejską w ramach europejskiego funduszu społecznego

Szkoła uczestniczy w projekcie "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu SpołecznegoCzytelnia multimedialna

Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.