Be safe
E-book "Be safe!"
Pobierz i bądź bezpieczny!
Szkoła partnerska
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]
[ ]

Informacja o nr konta i opłacie za egzamin maturalny w 2022 r.

Zobacz film o naszej szkole

Posłuchaj co mówią o naszej szkole

Zobacz film o kierunkach kształcenia

Ważne informacje dla maturzystów

Podanie o przyjęcie do szkoły na rok szkolny 2022/2023

Procedura wydawania duplikatów świadectw szkolnych

Oddali krew
Akcja ,,Krwionośni”

Tradycją naszej szkoły jest to, że przynajmniej raz w roku odbywa się tutaj wspomniana akcja, ponieważ uczestniczą w niej pełnoletni uczniowie - jako krwiodawcy oraz uczniowie klasy mundurowej – także jako wolontariusze. W tym roku wyznaczony dla nas termin przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Legnicy przypadł dnia 6 grudnia, więc akcja oddawania krwi odbyła się w naszej szkole zarówno z mundurowym, jak też mikołajkowym akcentem - co jest widoczne na zdjęciach.

Zobacz zdjęcia


[ Czytaj resztę... ]
Autor szymon dnia czwartek 08 grudnia 2022 - 13:28:58 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Zajęcia laboratoryjne DZPK w Myśliborzu
W dniach 05/06 grudzień odbyły się zajęcia edukacyjne, w których uczestniczyły klasa 2tlp i 3tlp. Zajęcia dotyczyły wykrywania związków organicznych w pokarmach, badania czystości wody i rozpoznawania typów gleb. Wieczorem rozpaliliśmy ognisko integracyjne oraz odwiedził nas mikołaj. W następnym dniu zwiedziliśmy ośrodek rehabilitacji poszkodowanych ptaków, ręcznie wykonywaliśmy naturalne kosmetyki np. kolorowe kule zapachowe do kąpieli i w grupach nagrywaliśmy filmy przyrodnicze kamerą cyfrową, do obejrzenia których zapraszamy w galerii.
Opiekunowie: Wioletta Surma, Barbara Bojczuk
Organizator: Małgorzata Wielgusz-Rojek
Zobacz zdjęcia i filmy
Autor szymon dnia czwartek 08 grudnia 2022 - 13:20:26 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Chłopska Szkoła biznesu
Projekt pn. ,, Chłopska Szkoła Biznesu”
W miesiącu listopadzie realizowano w naszej szkole zajęcia pn. ,, Chłopska Szkoła biznesu.” Przy współpracy i z udziałem doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Legnicy.
W/w projekt miał miejsce w miesiącu listopadzie. Brali w nim udział nie tylko uczniowie poszczególnych klas, ale też Goście z Hiszpanii. Wszyscy uczestnicy mogli kształtować i doskonalić umiejętności z dziedziny przedsiębiorczości i ekonomii. Uczniowie integrowali się poprzez współpracę w grupie oraz mieli możliwość wykazania się w przedsiębiorczej samodzielności w działaniu. W zajęciach brały udział następujące klasy: 09.11. - kl. 2 bp i Goście, 16.11. - kl. 4 TEL i 1 thl, 28.11. – kl. 4 tmp i 3 tip, 29.11. – kl. 3 ap i 3 tlp. Razem w projekcie wzięło udział 150 uczniów. Kilka informacji nt. projektu: ,, Chłopska Szkoła biznesu ” jest planszową grą ekonomiczną. Gra została opracowana przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie jako narzędzie edukacyjne, szkoleniowe lub integracyjne, służące do pracy z grupą. Poprzez prostą symulację mechanizmów wolnego rynku, na którym można obserwować takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena , koszty produkcji, negocjacje handlowe itp. Nawiązuje ona do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku.
Zalety gry:
- jest użytecznym narzędziem do wprowadzenia podstawowych pojęć ekonomicznych,
- pozwala na uatrakcyjnienie zajęć dla uczniów,
- stanowi świetne narzędzie do integracji grupy,
- kształtuje postawy przedsiębiorcze wśród graczy,
- kreuje pozytywny wizerunek przedsiębiorcy,
- uczy prowadzenia negocjacji, podejmowania ryzyka, współpracy w grupie, umiejętności nawiązywania kontaktów handlowych , samodzielności w działaniu,
- fabuła gry może być impulsem do zainteresowania graczy lokalna historią.
Koordynator: Pedagog szkolny Anna Prokop.
Zobacz zdjęcia
Autor szymon dnia środa 07 grudnia 2022 - 07:10:10 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
KRWIONOŚNI
Spotkanie informacyjne dla uczniów- potencjalnych krwiodawców

Dnia 02.12.2022 (piątek) o godz. 10.40 w sali nr 9 odbędzie się spotkanie informacyjne dla wszystkich uczniów chętnych do oddawania krwi podczas akcji "KRWIONOŚNI" , zaplanowanej w naszej szkole na dzień 06.12.2022r. Spotkanie przeprowadzi p. Monika Kołodziejska. Uczniowie pełnoletni, chętni do udziału w akcji mogą zapisać się na listę podczas spotkania.
Koordynator akcji
Monika Kołodziejska
Autor szymon dnia czwartek 01 grudnia 2022 - 13:31:33 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Oddaj krew
Akcja ,,Krwionośni”
Dnia 06.12.2022 (wtorek) w godz. 9.00-13.00 odbędzie się w naszej szkole akcja oddawania krwi "KRWIONOŚNI". Uczniowie pełnoletni, chętni do udziału w akcji mogą zapisać się na listę do dnia 05.12.2022 u pedagoga szkolnego p. Moniki Kołodziejskiej. W dniu akcji należy zjeść lekkie śniadanie i wypić większą ilość płynów niż zwykle (np. woda, herbata, soki)
Każda osoba po oddaniu krwi jest zwolniona z pozostałych zajęć lekcyjnych w tym dniu (na podstawie imiennego zaświadczenia) oraz otrzymuje:
* ekwiwalent w postaci czekolad,
* napój regeneracyjny
* drobny upominek
Zapisanie się na listę chętnych jest jednoznaczne z deklaracją oddania krwi dnia 06.12. 2022r. Bardzo proszę o podejmowanie odpowiedzialnych decyzji w tej kwestii.
Autor szymon dnia środa 30 listopada 2022 - 13:46:38 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Mistrzostwa Strefy Legnickiej w Badmintona
Sukcesy badmintonistów !
W dniu 17.11.2022 r. na obiektach sportowych Saleziańskiej Szkoły Podstawowej im. św. Dominka Savio w Lubinie odbyły się Mistrzostwa Strefy Legnickiej w Badmintona w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Prawo udziału w zawodach strefowych zagwarantowali sobie mistrzowie i wicemistrzowie powiatów: legnickiego, lubińskiego, głogowskiego, jaworskiego, górskiego i złotoryjskiego. Zawody odbywały się na 5 boiskach. Podopieczni Grzegorza Kufel i Dagmary Kowalskiej zdobyli srebrny medal w kat. chłopców i brązowy medal w kategorii dziewcząt! Chłopcy pokonali: PCKZiU Jawor 3-0, I LO w Lubinie 3-0, ZSZ Bogatynia 3-0 ulegając w meczu o pierwsze miejsce LO w Górze 1-3. Dziewczęta w walce premiującym udziałem w finałach dolnośląskich pokonały I LO w Lubinie 3-0. Barw szkoły bronili, kat. dziewcząt: Zuzanna Kowalska, Magdalena Piszczek i Nikola Olszewska, kat. chłopców: Jakub Tycel, Jakub Kowalski, OliwierNowaczewski i Błażej Bober.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.
Opiekunowie zawodników: Dagmara Kowalska - Grzegorz Kufel
Zobacz zdjęcia

Autor szymon dnia poniedziałek 28 listopada 2022 - 10:31:38 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Ćwiczenia "A4- Karambol -2022"
„Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat”
Dnia 23 Listopada Klasa 2lop (wojskowo-policyjna) wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Galar i panią Moniką Kołodziejską, miała tą przyjemność wziąć udział w Ćwiczeniach powiatowiatowych "A4- Karambol -2022". Ćwiczenia te odbyły się na terenie Pielgrzymki. Zakres ćwiczeń zakładał wypadek masowy, autokaru, 3 pojazdów osobowych oraz pojazd ciężarowy przewożący butlę z acetylenem na autostradzie A4. Strażacy przećwiczyli zabezpieczenie miejsca wypadku, ewakuację, straż i pierwszą pomoc osobom poszkodowanym. Ważnym elementem ćwiczeń była koordynacja służb ratowniczych. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, w którym wzięliśmy udział i mogliśmy zobaczyć tyle służb w jednym miejscu i to jak współpracują ze Sobą, po to, aby ratować ludzkie życie.
Zobacz zdjęcia
Autor szymon dnia poniedziałek 28 listopada 2022 - 09:20:44 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Uwaga uczniowie

Na stronie szkoły w zakładce "Egzamin Zawodowy"
znajduje się harmonogram egzaminów - sesja styczeń 2023r.
Autor szymon dnia piątek 25 listopada 2022 - 12:22:09 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna
VII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej
Dnia 18 listopada 2022 r odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna zorganizowana przez Uniwersytet Gdański. W olimpiadzie uczestniczyli uczniowie klas:2 Tlp, 3 Tlp, 4 tle i 4 TLE. Do dnia 30 listopada bieżącego roku zostaną podane wyniki zawodów I stopnia oraz ogłoszenie przez Komitet Główny listy osób zakwalifikowanych do zawodów II stopnia. Organizację i przeprowadzenie Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej sfinansowano ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Koordynatorzy olimpiady: Barbara Bojczuk – Grzegorz Kufel
Autor szymon dnia piątek 25 listopada 2022 - 07:10:17 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Uwaga uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia

Na stronie szkoły w zakładce "Kursy dokształcające"
znajduje się aktualny terminarz turnusów kursów dokształcających na rok szkolny 2022/2023.

Autor szymon dnia czwartek 24 listopada 2022 - 11:47:38 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
W dniu 9 grudnia br. o godzinie 18.00 w Auli Politechniki Wrocławskiej przy ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27 odbędzie się koncert „13 grudnia roku pamiętnego…” . Organizatorami są Instytut Pamięci Narodowej, Politechnika Wrocławska i Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Politechnice Wrocławskiej. Przy akompaniamencie Krzysztofa Żesławskiego będę miał zaszczyt śpiewać piosenki i ballady solidarnościowe oraz okraszać je historycznymi komentarzami. Serdecznie zapraszam, warto przyjść z rodziną i przyjaciółmi. Proszę o upowszechnienie informacji o wydarzeniu w społeczności szkolnej, w szczególności przekazanie zaproszenia nauczycielom historii oraz historii i teraźniejszości, a także uczniom zainteresowanym najnowszą historią Polski.
Wstęp jest wolny. Do zobaczenia na koncercie!
Z poważaniem
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty

zobacz plakat

Autor szymon dnia czwartek 24 listopada 2022 - 09:31:46 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Dzień Życzliwości
Dnia 21 Listopada Samorząd Szkolny zorganizował Dzień Życzliwości
Na pierwszym piętrze Kamila i Wiktoria zachęcały do zakupu słodkości, upieczonych przez Naszych uczniów. Całą kwotę ze sprzedaży 400 zł, przeznaczymy na Świąteczne Paczki dla uczniów z najuboższych rodzin.
Tego dnia Zuzia z Julią, zbierały głosy na najżyczliwszego nauczyciela i ucznia. Po zliczeniu głosów, zostało wyłonionych dwóch zwycięzców w wymienionych kategoriach.
Najżyczliwszy Nauczyciel: Pan Marcin Wożniak
Najżyczliwszy Uczeń : Amelia Rutkowska kl. IV Telp

Odbył się też konkurs na najbardziej kolorową klasę: W tej kategorii zwyciężyła Klasa IV Telp, oraz zostały wyróżnione następujące klasy: 1Tip, 3Temp, 2Tlp, IV lop, IV TEL…….. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Miara-Stępień, na Sali gimnastycznej, na której wybrane klasy na zakończenie tego radosnego i życzliwego dnia zatańczyły Belgijkę, Kaczuszki i inne wesołe tańce….
Zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a osobom, które pomogły w tym dniu bardzo bardzo dziękujemy……

Zobacz zdjęcia


[ Czytaj resztę... ]
Autor szymon dnia czwartek 24 listopada 2022 - 09:25:50 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Moja najciekawsza praktyka
Legnica Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. zaprasza uczniów szkół partnerskich: branżowych i technicznych do udziału w konkursie "MOJA NAJCIEKAWSZA PRAKTYKA". Przygotuj krótki film lub prezentację na temat praktyki zrealizowanej w zakładzie pracy w ramach praktycznej nauki zawodu i wygraj nagrody rzeczowe w postaci bonów podarunkowych. Prace należy wysłać do 12 maja 2023 r. na adres e-mail: klastry@lsse.eu.
Wszystkie informację są zawarte w załącznikach lub u Pani Marty Tusińskiej.

Zobacz plakat

Zapoznaj się z regulaminem

Pobierz niezbędne zgody i oświadczenia

Autor szymon dnia środa 23 listopada 2022 - 13:24:07 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Goście z Hiszpanii
Mieliśmy gości z Hiszpanii !
Od 8 do 16 listopada przebywała w Złotoryi grupa uczniów z hiszpańskiej szkoły IES Virgen de las Nieves. Społeczność naszej szkoły zorganizowała gościom szereg atrakcji i ciekawych wydarzeń.
Pierwszego dnia, podczas krótkiego powitania, Hiszpanie obejrzeli film, specjalnie na tę okazję przygotowany przez uczniów klasy 4tip i 4lop. Poznali szkołę, uczniów oraz jej pracowników. Nie ukrywali, że są zaskoczeni i że wszystko robi na nich spore wrażenie. Potem odbyły się pierwsze zajęcia - warsztaty z przedsiębiorczości, przygotowane dzięki pani Annie Prokop. Podczas nich każdy mógł zbadać swoje predyspozycje zawodowe. Było przy tym sporo dobrej zabawy, co pomogło przełamać lody i pokonać barierę językową. Hiszpanie spędzili ten czas wspólnie z klasą 2bp.
Zobacz zdjęcia


[ Czytaj resztę... ]
Autor szymon dnia wtorek 22 listopada 2022 - 07:08:36 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie
11 listopada 2022 r. obchodziliśmy 104 rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym jakże uroczystym dniu uczniowie naszej szkoły z Liceum Ogólnokształcącego – Bezpieczeństwo Narodowe o profilu wojskowym i policyjnym złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Dyrektorowi Szkoły przez uczennicę klasy 3 LOp Julię Szklarz, następnie uroczyście wciągnięto na maszt Flagę Państwową. Rotę ślubowanie odczytał Dyrektor Szkoły Zbigniew Mularczyk, którego słowa powtórzyło ponad 30 uczniów. Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów wręczyli: Wicestarosta Rafał Miara, Dyrektor Szkoły Zbigniew Mularczyk, Komendant Powiatowy Policji w Złotoryi młodszy inspektor Seweryn Baranowski oraz przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bolesławcu por. Jan Dziemba. Wyróżnieni zostali: Natalia Tyc , Kacper Dudek z klasy 4, Julia Szklarz, Wiktoria Korobajło z klasy 3, Mateusz Czerkasiewicz, Damian Makuch z klasy 2. Uroczystość zakończył defilada wszystkich uczniów klas mundurowych. Klasę do ślubowania przygotowali mł. asp. Dominika Kwakszys z KPP w Złotoryi oraz ppor. mgr Marcin Woźniak.

Zobacz zdjęcia
Autor szymon dnia poniedziałek 21 listopada 2022 - 14:40:40 |Komentarze zablokowane |Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Idź do strony       >>  
Online
Gości: 2, Użytkowników: 0 ...

Najwięcej online: 520
(Użytkowników: 0, Gości: 520) dnia 14 wrz : 21:21

Użytkowników: 6405
Najnowszy: bvnGramb
e-dziennik
e-szkoła
Bierzemy udział w projektach

Podniesienie Jakości Kształcenia Zawodowego w Powiecie ZłotoryjskimStaże zagraniczne, projekty unijneWyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie - Lider Projektu


Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu - Partner Projektu


Szkoła Kluczowych Kompetencji
Ponadregionalny program rozwijania umiejętności uczniów szkół Polski centralnej i południowo-zachodniej


Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku


Leonardo da Vinci ??Uczenie się przez całe życie?


Szkoła bez przemocy


Santander Bank Polska S.A.
Partner Strategiczny


Projekt współfinansowany prze Unię Europejską w ramach europejskiego funduszu społecznego

Szkoła uczestniczy w projekcie "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu SpołecznegoCzytelnia multimedialna

Serwis ten oparty jest na systemie e107, który rozpowszechniany jest zgodnie z warunkami licencji GNU GPL.